12
Uto, Pro
13 Novi članci

III.HNL - ISTOK Slavija i Slavonija poražene u gostima – jesenski dio prvenstva Pleterničani završili na 4. mjestu a Požežani na 12.

Font

Protekloga vikenda odigrano je  15. kolo u Trećoj hrvatskoj nogometnoj ligi-istok, a jesenski je prvak BSK iz Bijeloga Brda s 28 bodova, koliko imaju drugoplasirani Bedem iz Ivankova te  Koprivnica. Zanimljivo je da  prvak ima ispred momčadi na drugome mjestu samo jedan gol  prednosti, a ispred one na trećem mjestu dva gola.

Pleternička Slavija u gostima je neočekivano poražena od Belišća, momčadi koja zauzima posljednje mjesto, a treba istaknuti da je povela u 22. minuti zgoditkom Ivana Peharde. Samo pet minuta kasnije(27.) domaćini izjednačuju golom Zorana Ratkovića, a s tim se rezultatom(1:1)  odlazi na odmor. Početkom drugoga poluvremena Belišće dolazi u vodstvo pogotkom Marina Vučemilovića(50.), a ubrzo  Tomislav Milić povisuje na 3:1(57.). Pleterničani nastoje smanjiti rezultat i to im uspijeva u  77. minuti golom Lea Mikića, no ništa se ne mijenja do kraja utakmice te ostaje 3:2 za  domaću momčad.  Slavija je tako ostala s 27 bodova i pozitivnom gol-razlikom( +9) na četvrtome mjestu te propustila prigodu da pobjedom sama zasjedne na čelo ljestvice, jer su dva njena izravna takmaca BSK i Bedem poraženi u gostima.
U prvom poluvremenu Slavonija bolja momčad
Požeška Slavonija gostovala je dan kasnije u Koprivnici te od  NK Koprivnice poražena na Gradskom stadionu s 3:0. Igralo se u izrazito nepovoljnim uvjetima, po vrlo raskvašenom terenu, uz snažni vjetar, što je znatno otežavalo igru jednoj i drugoj momčadi.  Gosti iz Požege u prvom su  poluvremenu stvarali ozbiljne šanse te ugrožavali gol vratara Damjana Kurtanjeka. Tako su  mogli i povesti, no Robert Bukovac  glavom izbija loptu s linije gola te onemogućuje siguran pogodak. Na odmor se odlazi bez zgoditaka, no u drugom poluvremenu Kruno Jambrušić u 52. minuti dovodi domaćina u vodstvo. Na drugi gol čeka se do 73. minute, kada Nino Brcković povisuje na 2:0, a osam minuta kasnije(81.) kapetan i trener Koprivnice Bojan Tucaković  postiže treći gol za „zelene“, a lopta vrataru  Mariju Rezi  prolazi između nogu  i završava u mreži. Poslije utakmice je trener Slavonije Krešimir Brkić, potaknut činjenicom da su njegovi igrači stvarali izgledne šanse za gol, dao  izjavu da  je njegova momčad trebala u prvom poluvremenu voditi s 3:0. Bilo je to realno i zbog toga što im je vjetar bio saveznik. Kazna je stigla u drugome dijelu utakmice, kada je vjetar „pomagao“ domaćinu. Unatoč tome što ovaj visoki poraz bode u oči, kazao je Brkić,  Koprivnici treba  čestitati na pobjedi. Nakon 15. kola Slavonija zauzima 12. mjesto s 18 bodova i negativnom gol-razlikom(-6).
TEKST: I. Tomić