Uto, Pro
13 Novi članci

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA –ISTOK Slavija pobijedila Varteks, Slavonija đakovačku Croatiju

Font

U 14. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok pleternička Slavija je na domaćem terenu pobijedila pretposljednju momčad na ljestvici Varteks iz Varaždina s 3:1, te je u subotu privremeno zasjela na vrh ljestvice s 27 bodova. Međutim, izravni takmaci za prvo mjesto bjelobrdski BSK i Bedem iz Ivankova u nedjeljnim su utakmicama također zabilježili pobjede i po tri nova boda.  Trenutno je na prvom mjestu Bedem sa 28 bodova koliko ima i drugoplasirani BSK a "Slavija" je treća sa 27 bodova, "Slavonija" je sa 18 bodova na 11.mjestu.

Po raskvašenom, blatnjavom i  teškom terenu za igru, prikazana je borbena i zanimljiva utakmica u kojoj su uporni i žilavi gosti prikazali čvrstu i dopadljivu igru.  Slavija je od početka utakmice imala stalnu inicijativu i  stvarala šanse pred golom vratara Saše Drevena, a prvi zgoditak postigao je Leo Mikić u 30. minuti. Nakon toga redaju se izgledne prigode domaćih igrača, posebice ona Marka Šubare potkraj prvoga poluvremena, no na odmor se odlazi s minimalnim vodstvom Pleterničana. Bolja igra Slavije i u drugome dijelu utakmice okrunjena je novim pogotkom Mikića u 69. minuti, a ubrzo na 3:0 povisuje Josip Jakovljević(73.), koji je u igru ušao minutu ranije, umjesto Ančurovskog. Gosti se ne predaju te opasno ugrožavaju gol  Mateja Blaškovića, što im donosi smanjenje rezultata. Strijelac je u 78. minuti  bio Tihomir Šoštarić, koji prizemnu loptu  sprema u desni kut domaćega vratara. U samoj završnici utakmice te u sudačkoj vremenskoj nadoknadi napadači obje momčadi trude se opasnim akcijama promijeniti rezultat, no to im ne uspijeva. U 15. kolu Slavija gostuje u Belišću te igra protiv zadnjeplasirane momčadi. Možebitnom pobjedom ima realne šanse za osvajanje prvoga mjesta.
Defenzivna igra gostiju
Nakon poraza u Čepinu(1:3), požeška Slavonija susrela se na domaćem terenu s Croatijom iz Đakova. Gosti su se od početka utakmice opredijelili za izrazito obrambenu igru  kojom su uspijevali odolijevati sve do potkraj prvoga poluvremena, kada Mislav Včelik u 43. minuti prisiljava gostujućeg vratara  Stjepana Begovića da vadi loptu iz mreže. I u drugome dijelu utakmice  lopta je uglavnom u posjedu domaćih igrača, a gosti imaju defenzivnu taktiku  koja rezultira drugim pogotkom Požežana. Strijelac je u 65. minuti Ivan Smojvir, a ubrzo ga zamjenjuje Marko Karačić. Iz igre izlazi i strijelac prvoga gola Včelik(78.) a zamjenjuje ga Marko Grbeš.  Varaždinski sudac Filip Hirš  podijelio je dva žuta kartona-po jedan domaćem i gostujućem igraču.  Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a nakon ove pobjede  Slavonija na prvenstvenoj ljestvici zauzima 11. mjesto s 18 bodova. Trener Slavonije Krešimir Brkić naglasio je kako je pobjeda zaslužena, a gosti su tijekom susreta pokazali korektnu igru.  U 15. kolu Požežani odlaze na teško gostovanje u Koprivnicu.
TEKST I FOTO: I.Tomić