19
Ned, Stu
17 Novi članci

1.ŽNL Tomislav Žuljević trostruki strijelac u uvjerljivoj pobjedi Dinama u susretu s Požegom

Font

Derbi 10.kola Prve županijske nogometne lige odigran je u Vidovcima gdje je domaći "Dinamo" uvjerljivo pobijedio gostujuću ekipu Požege.

Dinamo (Vidovci) – Požega 5:2
Suci: Bošnjak, Jurišić, Mautner.
Dinamo: Kraljak, Hruškar, Lovrić, Troha, Novinc, Bilić, Jaroš, Banožić, Pavić, Žuljević, Soldo.
Požega: Romić, Zeba, Pajić, Kopačević, Zelenika, Golić, Lujić, Kahanek, Matanović, Solina, Šulc.
Žuti kartoni: Pavić, Soldo, Kraljak, Banožić (Vidovci), Lujić (Požega)
Crveni kartoni: Solina, Šulc (Požega)
Strijelci: 0:1 Solina (3.), 1:1 Žuljević (7.), 2:1 Banožić (15.), 3:1 Žuljević (28.), 3:2 Kahanek (57. – KU), 4:2 Žuljević (64.), 5:2 Soldo (70.)
Igrač utakmice: Tomislav Žuljević.

Pred oko 200 gledatelja u odličnom ambijentu i po sunčanom vremenu Vidovčani i Požežani opravdali su epitet derbi utakmice 10. kola Prve županijske lige. Već na samom početku Zelenika je odličnom dubinskom loptom uposlio Solinu koji je s desne strane ušao u šesnaesterac i prizemnom loptom ispod Kraljaka poslao loptu za rano vodstvo Požege. Vidovčani su nakon toga tražili izjednačenje i dočekali svoju šansu iz kornera. Prvo je Jaroš oštrim centaršutom pronašao Bilića koji prizemnim udarcem gađa Zebu na drugoj vratnici i lopta se odbija do Jaroša, a on ovoga puta pronalazi Žuljevića koji s 12-13 metara efektno iz voleja pogađa za poravnanje. Požega je odmah nakon primljenog pogotka pritisnula, a valja istaknuti prodor Šulca i povratnu loptu Kahaneku koji ne koristi dobru priliku za novo vodstvo. Već u 15. minuti vidjeli smo treći pogodak. Nakon kornera domaćina obrana Požege loše je reagirala, a to je iskoristio Banožić koji je jakim udarcem poslao loptu pod gredu nemoćnog Romića. Vidovčani su vodećim pogotkom dobili vjetar u leđa i nanizali još nekoliko šansi od kojih valja istaknuti odličan centaršut Jaroša nakon kojeg Bilić odlično puca glavom, ali je lopta prošla tik uz gredu. Drugi slobodni udarac izveo je ponovno Jaroš s 25 metara i čvrstim udarcem natjerao Romića na odbijanje lopte, a to je najbolje iskoristio Žuljević koji u 28. zabija za 3:1. Do kraja poluvremena igrači Požege su u nekoliko situacija reagirali nervozno pa je tako neoprezni Solina zaradio drugi žuti karton i u 32. minuti je poslan na hlađenje, a nakon toga i Šulc reagira neprimjereno te zarađuje izravni crveni karton. Do kraja poluvremena valja istaknuti sumnjivu situaciju pred vratima gostiju kada je Pavić zaobišao Romića, a ovaj ga srušio, no sudac Bošnjak je smatrao da to nije dovoljno za najstrožu kaznu. Nakon sadržajnog prvog poluvremena Vidovčani su imali lagan posao budući da su imali dva igrača više, no zakomplicirali su si stvari kada je Golić pobjegao obrani domaćih, a Kraljak ga srušio za najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Kahanek i vratio Požegu u igru u 57. minuti. Ipak, samo nekoliko minuta kasnije, u 64. minuti, Žuljević je nakon centaršuta s desne strane odlično reagirao u skoku i glavom zabio za 4:2 i kompletiranje svog hattricka. Pobjedu je potvrdio mladi Soldo nakon odličnog centaršuta Pavića gdje je natrčao na loptu i poslao ju pod gredu. Vidovčani su pokazali odličnu igru protiv favorizirane Požege od koje se očekivalo puno više od prikazanog, a uz odličnog Žuljevića, u redovima Dinama svakako treba pohvaliti i Jaroša koji je odigrao na visokom nivou.
TEKST:M.Peharda