19
Ned, Stu
17 Novi članci

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA- ISTOK Slaviji neriješen rezultat donio drugo mjesto, Slavonija pobijedila

Font

U 12. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok pleternička Slavija igrala je neriješeno 2:2  protiv vrlo dobre momčadi Mladosti iz Ždralova, naselja u sastavu Grada Bjelovara.

Već u početnom dijelu  utakmice gosti su opasnim protunapadima ugrožavali gol Mateja Blaškovića, što im je donijelo brzo vodstvo. Strijelac je bio Tomislav Pleić u 13. minuti, a Matija Vrbanić u 24. minuti povisuje na 2:0. Bio je to hladan tuš za domaće igrače i njihove navijače. Gostujući napadači  stvaraju šanse sve do kraja prvoga poluvremena, no ne uspijevaju promijeniti rezultat, a to ne uspijeva ni igračima Slavije. U drugom poluvremenu Pleterničani su znatno bolja momčad, uglavnom dominiraju terenom te stvaraju niz šansi pred golom  vratara Kristijana Srbljanovića, koji se ističe dobrim obranama. U 52. minuti odlični Slavijin napadač  Leo Mikić smanjuje na 1:2 , a isti igrač lijepim udarcem pod prečku u 82. minuti izjednačuje rezultat. U završnici utakmice gosti se grčevito brane, povremeno izvodeći opasne protunapade, a neizvjesno je i u sudačkoj vremenskoj nadoknadi, jer Slavija pokušava zabiti pobjedonosni zgoditak. Ipak,  posljednjim zviždukom đakovačkoga suca Dražena Matasovića susret završava neriješeno, što je s obzirom na dva različita poluvremena ipak  realan ishod. I s ovim remijem Slavija je dospjela na drugo mjesto ljestvice(21 bod) jer je do tada drugoplasirani Čepin izgubio od Oriolika u Oriovcu s 2 :0. S istim rezultatom poražena je i vodeća Koprivnica pa Pleterničani zaostaju za samo jedan bod  i mogu žaliti  za pobjedom i prvim mjestom. U 13. kolu, 11.studenog, igraju protiv Vukovara 91, momčadi koja zauzima 8. mjesto.
U Požegi devet žutih i dva crvena kartona
Požeška Slavonija ugostila je četvrtoplasirani Osijek , momčad koja je  u ovom rangu natjecanja primila najmanje golova(7), ali su i malo postigli(12). Požeški napadači dosad su se  bolje iskazali nego obrambeni igrači. Uoči utakmice ambicije Osječana, s obzirom na položaj na ljestvici, opravdano su bile  velike, no Požežani su prekinuli niz njihovih uglavnom dobrih rezultata. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a u nastavku u 62. minuti  Slavonijin napadač Bruno Boban postiže zgoditak koji će odlučiti utakmicu. Treba napomenuti da  je ovaj igrač brat Gabrijela Bobana, napadača osječkoga prvoligaša. Zbog burne i vrlo oštre utakmice, bjelovarski sudac Ante Bundović  izrekao je sedmorici domaćih igrača javne opomene te podijelio čak devet žutih(domaćinima 7, gostima 2),  i dva crvena kartona. Naime, u sudačkoj vremenskoj nadoknadi od pet minuta crvene kartone dobili su osječki veznjak Domagoj Pušić(94.), a minutu kasnije i domaći  pričuvnii vratar Mato Vasić. Ovom pobjedom Slavonija s 15 bodova i dalje zauzima 13. poziciju, a u sljedećem kolu odlazi na teško gostovanje u Čepin.
TEKST I FOTO: Ivica Tomić