19
Ned, Stu
17 Novi članci

III.HNL - ISTOK Slavija pobjedom na treće mjesto, Slavonija izgubila od posljednjeg Belišća

Font

U  11. kolu Treće hrvatske nogometne lige-istok pleternička Slavija pobijedila je na svome terenu Marsoniju iz Slavonskoga Broda s  2:1 te s osvojenih 20 bodova dospjela na drugo mjesto na ljestvici, iza vodeće Koprivnice.

U vrlo dinamičnoj, borbenoj i do kraja neizvjesnoj utakmici  Pleterničani su se pokazali  učinkovitiji te minimalno porazili vrlo čvrste i uporne goste. Strijelci za Slaviju bili su Ivan Peharda u 45. te Matej Peharda u  56. minuti, a za Marsoniju  Nemanja Prodanović  u samoj završnici utakmice(85. minuta). Susret je obilovao šansama na obje strane, na trenutke je prelazio granicu dozvoljene oštrine, pa je sudac Marijo Petrović iz Čazme morao posegnuti za tri žuta kartona(dva za domaćine i jedan za goste). Slavija je nastavila s uspješnim rezultatima koji su joj donijeli visoko treće mjesto, s tek dva boda manje od prvoplasirane momčadi.  U 12. kolu (4.studenog) ugošćuje Mladost iz  Ždralova, koja zauzima 8. mjesto i sredinu ljestvice, a prigoda je to za Pleterničane da možebitnom pobjedom sudjeluju u borbi za sam vrh.
Poraz  Slavonije i nakon vodstva od  2:0
Požeška Slavonija neočekivano je poražena od Belišća,  momčadi  koja je na začelju  tablice. Zanimljivo je da su Požežani poveli s 2:0 u prvome dijelu utakmice, zgodicima Brune Bobana(15. min.) i Marija Majstorovića(25. min.), no domaćini ubrzo izjednačuju na 2:2. Strijelci su bili Jurica Pranjić(27.) i Ivan Jakovljević(32.). S tim rezultatom otišlo se na odmor, a u nastavku susreta domaći  igrač  Zoran Ratković  zabija za 3:2.  Ishod susreta neizvjestan je sve do 89. minute, kada Matija Matoković, koji je u igru ušao potkraj prvoga poluvremena, osigurava pobjedu svojoj momčadi. Požeški nogometaši propustili su prigodu da nakon ranoga vodstva postignu znatno bolji rezultat, koji bi ih približio sredini ljestvice. Nakon ovoga poraza nalaze se među 16 momčadi na 13. mjestu s 12 bodova. U sljedećem kolu igraju  protiv Osijeka, momčadi koja zauzima 6. mjesto.
TEKST I FOTO: I.Tomić